Рік минає, і роботи в полі доходять до свого логічного завершення. Настає час підведення підсумків та виведення результатів. Як кажуть в народі: “курчат по осені рахують”. Тож і ми не є винятком і підрахували своїх “курчат”. Наразі можна стверджувати, що продуктивність виробництва в господарстві підвищилась. Так загальна ефективність виробництва в галузі рослинництва зросла на 49%, у порівнянні з минулим роком. Найбільша питома вага в структурі посівних площ  належить зерновим культурам, що займають 2135 га, на яких було зібрано 14469 тонн зерна, при середній урожайності 68 ц/га, що на 17 ц/га більше, ніж в середньому по області і по відношенню до результатів минулого року. Відмітити варто найвищу продуктивність сорту Тобак, який в  середньому становив 90,6 ц/га  та Актер, що на окремих полях показав результат 104 ц/га.

              В цьому році можна сміливо говорити про  підвищення ефективності галузі рослинництва, про що свідчать результати роботи, а саме досягнення: урожайності соняшника в середньому на рівні 29,2 ц/га у порівнянні з середніми по області  – 25 ц/га; гречки середньою врожайністю 25,1 ц/га і середніх по Сумській області 14 ц/га; овса – 43,5 ц/га і середніми по області 39 ц/га;гороху в господарстві 40,3 ц/га та в області 29,4 ц/га. З повною відповідальністю та чистим серцем можемо стверджувати, що  курс, обраний керівництвом підприємства – є вірним. Злагоджена робота всього колективу та кожного окремого працівника дала змогу  заложити в комори господарства 4 тис. тонн соняшнику, маже по тисячі тонн гречки та овса і майже по півтори тисячі тонн гороху, сої та ріпаку.

               Сьогодні ще триває збирання врожаю кукурудзи, що на даний момент виявилась результативною на 110 ц/га у порівнянні з середнім показником по Сумській області в 84,7 ц/га. З полів нашого господарства вже зібрано 80% посіяної кукурудзи, тоді як даний процес в області завершений лише на 75%. На даний момент до комор нашого підприємства було закладено 14,5 тис тонн кукурудзи.

                Підсумовуючи результати роботи за рік не можемо не сказати про галузь тваринництва. Звичайно, це ще не остаточні  дані, що можуть охарактеризувати ефективність даної галузі, адже залишається два місяці роботи в поточному році, проте вже зараз можемо стверджувати про  досягнення високих результатів і в галузі тваринництва. Так за підсумками десяти місяців 2017 року  було надоєно 6,5 тис. тонн молока, що в середньому становить 8200 літрів на корову.

                 Підводячи підсумки року важкої праці, сміливо можемо говори про  суттєві покращення майже всіх показників результативності виробництва в ТОВ Велетень. Своєю працею наш колектив довів всім, і в тому числі собі, що ми вміємо, можемо та хочемо працювати на користь нашого підприємство та благо рідної Батьківщини. 

Праця, що нагороджується результатом.

Залишити відповідь